Star Fleet - kosmos w najmie długoterminowym!
- Autor: Grzegorz
Poszukując idealnego modelu finansowania samochodu, możemy natknąć się na liczne oferty wynajmu krótko, średnio i długoterminowego. To coraz popularniejsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców porzucający tradycyjny leasing czy kredyt, właśnie na rzecz najmu. W ostatnich latach znacząco wzrósł także odsetek prywatnych właścicieli wybierających najem długoterminowy pojazdu. Jakie są zalety tego rodzaju finansowania?
Wynajem długoterminowy — czy to się opłaca?
Wariant długoterminowy polega zazwyczaj na płatności comiesięcznej raty przez co najmniej 36 miesięcy. Oznacza to, że przez 3 lata cieszymy się jazdą nowym samochodem, a następnie zwracamy pojazd. Istnieje również możliwość wykupienia auta po upływie czasu umowy, wówczas cena ustalana jest na podstawie wartości rynkowej pojazdu.Wynajem długoterminowy najbardziej opłaca się w przypadku samochodów klasy premium. W tym przypadku zamiast dużej jednorazowej inwestycji w nowy pojazd, wnosimy jedynie miesięczną opłatę. Ta może zawierać nie tylko abonament za użytkowanie, ale także dodatkowe usługi jak ubezpieczenie, autoryzowany serwis czy assistance. Najczęściej nie jest również wymagana wpłata własna.
Cena raty najmu kształtują trzy główne czynniki: wartość pojazdu, długość umowy oraz roczny limit kilometrów. Trzeci aspekt bywa niekiedy powodem do obaw wśród niektórych Klientów. Tak naprawdę limit ten jest na tyle elastyczny, że niezależnie od tego czy potrzebujemy miejskiego samochodu na co dzień, czy limuzyny przeznaczonej do długich tras — zawsze znajdziemy coś dla siebie.
Przedsiębiorców ucieszy fakt, że koszt najmu długoterminowego można bez problemu odliczyć od podatku. Zasady odliczenia są bardzo podobne do tych obowiązujących w przypadku leasingu. Pełny VAT można odliczyć jeśli pojazd użytkowany jest wyłącznie w celach służbowych. Natomiast gdy samochód wykorzystywany jest także prywatnie, odliczenie może osiągnąć maksymalną wartość 50%.
Komentarze