Siatka zabezpieczająca ładunek - jaką wybrać? Podpowiadamy
Źródło: Shutterstock

Siatka zabezpieczająca ładunek - jaką wybrać? Podpowiadamy

Każdy, komu potrzebna jest siatka zabezpieczająca ładunek, musi ją odpowiednio dopasować nie tylko do pojazdu, którym będzie realizowany przewóz, ale i do specyfiki samego ładunku. W tym kontekście ważne są parametry siatki, takie jak materiał, z którego jest zrobiona, wielkość oczka i inne. Poniżej cenne podpowiedzi na ten temat.

Po co komu siatka zabezpieczająca?

Trzeba zacząć od tego, kiedy warto sięgnąć po siatkę zabezpieczającą. Już sama nazwa podpowiada, że służy ona do ochrony przewożonego ładunku. Dzięki niej nie ma ryzyka, że towary niespodziewanie wypadną podczas jazdy i zniszczą się lub zostaną zgubione. Z tego względu siatka zabezpieczająca ładunek to niezbędnik w przypadku kontenerów, wagonów i przyczep.

Jest to także dobra metoda na utrudnienie działalności złodziejom – siatka stanowi dla nich dodatkową przeszkodę do pokonania i zwiększa szansę, że kradzież zostanie w porę udaremniona .

Ponadto siatka zapewnia stały dopływ powietrza. Nie trzeba się więc obawiać, że negatywnie wpłynie na transportowane ładunki. Dotrą one do celu w idealnym stanie.

Siatka zabezpieczająca ładunek na wymiar – zalety

Przygotowana na konkretny wymiar siatka zabezpieczająca ładunek, np. taka jak ta dostępna na stronie https://symar.pl/siatki-transportowe/, będzie idealnie dopasowana do przyczepy czy wagonu. Nie ma ryzyka, że okaże się zbyt krótka lub za obszerna. Dobre dopasowanie to pełna ochrona towarów i możliwość ich bezpiecznego dowiezienia we wskazane miejsce.

Takie rozwiązanie to też pewność co do łatwego montażu i demontażu. Siatka zabezpieczająca na wymiar wymaga jedynie naciągnięcia i przymocowania, tak aby się nie zsuwała. Kupując ją bezpośrednio u producenta, istnieje możliwość dopasowania jej do własnych preferencji. To oznacza, że firma produkująca siatkę może dodać do niej elementy mocujące czy specjalne wzmocnienia.

Czy siatka zabezpieczająca na wymiar ma jakieś wady?

Posiadacze takiej siatki przyznają, że trudno jest im wskazać jakiekolwiek wady. Niektórym przeszkadza to, że na gotowy produkt należy poczekać. Jednak nie trwa to przesadnie długo. Renomowany producent zwykle zapewnia realizację zamówienia do 5 dni roboczych.

Siatka zabezpieczająca do bezpiecznego przewożenia towarów w workach - /symar.pl/

Jaką siatkę zabezpieczającą ładunek wybrać?

Coraz więcej osób przekonuje się, że siatka zabezpieczająca na wymiar jest lepszym rozwiązaniem. Jest przygotowana bardzo starannie i wyróżnia się trwałością. To inwestycja na lata, która:

  • odpowiada indywidualnym potrzebom,
  • gwarantuje należytą ochronę ładunku,
  • wygląda estetycznie.

Zamawiając siatkę na wymiar, należy zdecydować m.in. o wielkości oczek i materiale, z którego jest zrobiona. Jakie parametry są optymalne?

Siatka zabezpieczająca ładunek a wielkość oczka

Wielkość oczka w siatce chroniącej ładunek w największym stopniu zależy od specyfiki przewożonego materiału. W przypadku towarów sypkich o małych frakcjach czy pylących, np. piasku, żwiru czy zbóż, potrzebna jest gęsto tkana siatka transportowa. Jeśli zaś siatka ma osłaniać węgiel, gruz lub przykładowo jabłka lub kapustę, w zupełności wystarczy model o większych oczkach, tj. 45 x 45 mm lub nawet 48 x 48 mm.

Siatka zabezpieczająca ładunek a materiał, z którego jest zrobiona

W przypadku siatek transportowych bezpośrednio wystawionych na działanie warunków atmosferycznych (słońca, deszczu, wiatru) rekomendowana jest siatka PE (tj. siatka polietylenowa). Materiał ten nie nasiąka wodą, a więc siatka nie zwiększa swojego ciężaru pod wpływem wilgoci i nie obciąża dodatkowo ładunku. Co ważne, nie porasta mchem i pleśnią, a więc jest bezpieczna w kontakcie z żywnością. Ponadto jest zabezpieczona przed promieniowaniem UV, dzięki czemu nie kruszeje z czasem pod wpływem promieni słonecznych. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to siatka, która z powodzeniem może być wykorzystywana przez wiele sezonów. 

 

Z kolei w sytuacji gdy siatka będzie zabezpieczać ładunek przewożony wewnątrz pojazdu, np. w przestrzeni ładunkowej samochodów dostawczych, można wybrać model wykonany z polipropylenu. Jest to siatka, która w dotyku bardziej przypomina tkaninę; jest też cięższa od siatek PE, ale jednocześnie bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. 

Masz wątpliwości, jaką siatkę wybrać? Skontaktuj się z producentem siatek transportowych – w Symar otrzymasz fachową poradę w kontekście najbardziej optymalnych w Twoim przypadku wymiarów i parametrów.