Wyznacz-trase.pl

Powłoka ceramiczna. Wydajne zabezpieczenie lakieru samochodu

Mikrozarysowanie lakieru (tzw. swirle) to problem dotykający również kierowców odbierających nowe auto z salonu. Nawet najostrożniejsza jazda nie uchroni was przed ich powstawaniem, bo dochodzić do tego może także w sytuacjach, o których myślimy, że są całkowicie bezpieczne dla powłoki.

Do ryzykownych czynności powinniście zaliczyć na przykład wycieranie kurzu suchą szmatką, mycie karoserii brudną (nawet nieznacznie) gąbką lub jej szorstką stroną, korzystanie z myjni mechanicznych oraz niewłaściwy dobór kosmetyków. Zagrożenie stanowią również drobinki piasku lub małe kamyczki, które z jezdni podnoszą koła samochodu.
Ryski to zresztą nie jedyne defekty, na które narażona jest karoseria. Równie dużym problemem może okazać się matowienie powłoki. Jego przyczyną jest zwykle zanieczyszczenie powietrza. Smog, dostając się do powietrza, wraca na ziemię wraz z opadami i osiada między innymi na lakierze.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by przynajmniej sporej części tych problemów uniknąć. Jednym z nich są ceramiczne powłoki ochronne. Co ważne, za pomocą takich preparatów możecie wydajnie chronić nie tylko sam lakier, ale też inne elementy auta – między innymi felgi, szyby, plastiki i tapicerkę. Co powinniście o nich wiedzieć?

Powłoka ceramiczna. Jak to działa?


Powłoka ceramiczna to rozwiązanie konkurencyjne dla wosku oraz powłok kwarcowych. Podobnie jak one, jest nakładana na lakier lub inną powierzchnię, by ją uszczelnić i zabezpieczyć przed niekorzystnymi czynnikami. Taka warstwa jest trwale związana z lakierem, dzięki czemu utrzymuje się na karoserii dużo dłużej niż wosk czy kwarc.

Na rynku znajdziecie różne powłoki ceramiczne. Najlepsze systemy – jak na przykład Ceramic Pro – oferują nawet 5 warstw ochronnych. To rozwiązanie polecamy przede wszystkim właścicielom nowych aut o sporej wartości. Wybierając 5-warstwową powłokę Ceramic Pro Titanum zabezpieczycie auto na 5 lat. Korzyści związane z jej aplikacją omawiamy w kolejnej części.

W przypadku starszych i tańszych samochodów może ona jednak okazać się nie do końca uzasadnioną inwestycją. Wówczas warto rozważyć tańszą powłokę – na przykład Ceramic Pro Top Coat, która zapewni 2 lata efektu połysku oraz ochrony przed wilgocią.

Powłoka ceramiczna. Co zyskacie?


Na aplikację powłoki ceramicznej warto zdecydować się z wielu względów. Najważniejsze to:


Powłoka ceramiczna. Gdzie nałożyć?


Samodzielne nałożenie powłoki ceramicznej jest zalecane wyłącznie w przypadku aut o małej wartości. Jeśli jednak zależy wam na tym, by świetnie się prezentowała i dobrze spełniała swoje zadanie, polecamy wizytę w serwisie posiadającym certyfikat producenta powłoki. Gwarantuje to, że prace przeprowadzone będą w odpowiednich warunkach i przez przeszkolonych pracowników.

Ci pomogą też w doborze odpowiedniego preparatu. A to, wbrew pozorom nie jest wcale łatwym zadaniem. Marka Ceramic Pro oferuje siedem różnych powłok, z których każda ma nieco inne właściwości i okres trwałości. Więcej informacji na temat produktów Ceramic Pro oraz ich aplikacji znajdziecie na https://wellness-car.pl/ceramic-pro-strong-9h-auto-detailing-warszawa.