Wyznacz-trase.pl

Garaże blaszane i kontenery mieszkalne - czym kierować się przy ich wyborze

Decydując się na zakup auta, pragniemy bezawaryjnie eksploatować je przez długie lata, a jednym z istotnych czynników to umożliwiających jest właściwe przechowywanie pojazdu. Parkowanie na ogólnodostępnym parkingu wiąże się niestety z poważnym ryzykiem jego kradzieży albo uszkodzenia, nie tylko przez zmienne warunki pogodowe, ale i przez nieostrożność innych kierowców. Lepszym pomysłem jest więc z pewnością skorzystanie z garażu, niekoniecznie od razu murowanego, będącego zazwyczaj integralną częścią budynku mieszkalnego, który z powodzeniem można zastąpić jego blaszanym odpowiednikiem, także gwarantującym wysoki poziom ochrony przechowywanego w nim samochodu.

Garaże blaszane — produkowane z użyciem najwytrzymalszych materiałów


Nowoczesne garaże blaszane, jakie znajdziemy w ofercie każdego renomowanego producenta, spełniają aż z nawiązką wszystkie wymagania przyszłych użytkowników, szukających lokum dla swojego pojazdu. Produkowane obecnie blaszaki zachwycają nie tylko swoim oryginalnym wzornictwem, efektowną bryłą w niczym nieprzypominającą nieestetycznych, rdzewiejących pudełek, znanych sprzed kilkudziesięciu lat. Przemyślany projekt i zastosowanie najlepszych jakościowo materiałów, sprawiają, że taki garaż zniesie bez uszczerbku intensywne użytkowanie w każdych warunkach. Mocny szkielet blaszaka, zrobiony zazwyczaj ze stalowych albo aluminiowych profili, oprze się nawet najsilniejszym porywom wiatru, a idealnie dopasowane blachy poszycia ścian i dachu ochronią z kolei auto przed wilgocią. Wszystkie metalowe elementy garażu są oczywiście doskonale zabezpieczone przed korozją, lecz to nie jedyne zalety takiej konstrukcji, a liczni kierowcy korzystający z nich na co dzień równie często wskazują na:


Garaże blaszane — do czego możemy je zastosować


Kupując blaszak, chcemy przechowywać w nim swoje auto, ale nie jest to z pewnością jedyna funkcja, jaką możemy mu wyznaczyć. To, do czego wykorzystamy taki garaż, zależy od naszych faktycznych potrzeb i pakietu wyposażenia, jakie do niego dobierzemy. Dzięki temu możemy z powodzeniem zastosować go między innymi w naszym ogrodzie, jako podręczne pomieszczenie gospodarcze lub zastępując nim altanę na podmiejskiej działce. Blaszaki wzbudzają też coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców z branży budowlanej, chętnie stawiających je na placach budowy, gdzie doskonale sprawdzają się w roli szatni, czy magazynów na narzędzia i materiały budowlane. Można też pokusić się o prowadzenie w nich własnej działalności gospodarczej, chociaż do tego celu co najmniej równie dobrze nadają się ocieplane kontenery mieszkalne.

Kontenery mieszkalne — idealne również na biuro lub sklep


Kontenery mieszkalne, nazywane, ze względu na najczęstszy sposób ich wykorzystania, także kontenerami biurowymi, to propozycja dla wszystkich firm czy osób prywatnych borykających się z przejściowymi problemami lokalowymi. Można w nich prowadzić praktycznie każdą formę działalności, biurowej, handlowej czy usługowej, jak i oczywiście zamieszkać, jeśli istnieje taka potrzeba. Kontenery mieszkalne mają budowę podobną do innych popularnych blaszaków, opartą na mocnym, stalowym lub aluminiowym szkielecie. Różnica tkwi w sposobie ich wykończenia, przede wszystkim zastosowania w standardzie grubej warstwy izolacji termicznej skutecznie chroniącej wnętrze przed wszystkimi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Inne elementy wyposażenia, jakie możemy w nich znaleźć, to okna, instalacja elektryczna, ogrzewanie, także elektryczne, wentylacja, czy kompletnie urządzona kuchnia i toaleta. Ma to z pewnością istotny wpływ na stale rosnącą popularność kontenerów mieszkalnych, lecz warto je docenić jeszcze za trzy inne zalety:

Garaże blaszane i kontenery mieszkalne — budowa możliwa bez zezwolenia


Zanim jednak odwiedzimy salon firmowy lub stronę internetową producenta blaszaków i kontenerów mieszkalnych, powinniśmy również wiedzieć, że większość z nich postawimy bez konieczności posiadania zezwolenia na budowę. Decydują o tym bowiem obowiązujące aktualnie przepisy, a dokładnie Art. 29 Prawa Budowlanego, na podstawie którego można tak stawiać wolnostojące parterowe budynki o powierzchni zabudowy do 35 m2, w ilości maksymalnie dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Oczywiście przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac będzie trzeba dopełnić pewnych formalności, sprowadzających się jedynie do powiadomienia o fakcie budowy stosownego wydziału Urzędu Miasta, Gminy lub Starostwa Powiatowego. Składamy tam wniosek, na drukach, jakie można pobrać np. ze strony internetowej urzędu, do którego dołączamy:


W ciągu 30 dni od złożenia wniosku powinniśmy otrzymać odpowiedź, kiedy jest ona pozytywna i urząd nie wnosi żadnych zastrzeżeń, to nic już nie stoi na przeszkodzie, aby przystąpić do budowy, a na jej rozpoczęcie i zakończenie mamy aż 3 lata.