AC a szkoda z własnej winy - o czym należy wiedzieć?
Dość dobrze orientujemy się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ubezpieczenie autocasco, wypłaty odszkodowania, wypadki drogowe są elementem naszej codzienności. Wybieramy towarzystwo ubezpieczeniowe rozsądnie, bowiem mamy świadomość, że wypadki drogowe są elementem naszej codzienności. Uszkodzenie pojazdu może nam się przytrafić. W niektórych przypadkach pojawia się pytanie, czy zgłoszenie szkody zawsze jest dla nas korzystne? Tutaj trzeba się dobrze zastanowić! Nasze życie jest sumą różnych wyborów i niezaplanowanych sytuacji. Ubezpieczenia ac a szkoda z własnej winy? Nie umiemy przewidzieć przyszłych zdarzeń, ale możemy się na nie przygotować, w szczególności, jeśli jesteśmy kierowcą samochodu.
AC a szkoda z własnej winy. Utracone zniżki, poniesione koszty i sposób likwidacji szkody.
Zdarzają się sytuację na drodze, kiedy poszukujemy sprawcy zdarzenia. Są jednak również wypadki, kiedy sami nim jesteśmy. Ubezpieczenia autocasco zabezpieczają i chronią kierowców, którzy sami spowodowali uszkodzenie pojazdu. Czy zawsze warto sięgać po AC? Właściciel pojazdu zgłaszający szkodę, której jest sprawcą, może utracić wypracowane latami zniżki. Jedna zasada zawsze się sprawdza. Jeżeli uszkodzenia pojazdu są niewielkie taniej będzie naprawić je na własny koszt. Zawsze przed podjęciem takiej decyzji trzeba przeanalizować swoje ubezpieczenie assistance, zrobić realny bilans zysków i start wynikających z podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Pomocny będzie ciekawy artykuł umieszczony na stronie specjalistka.net/mala-szkoda-autocasco-lepiej-napraw-wlasny-koszt/.Zgłoszenie szkody oznacza utratę zniżek polisy ac - o czym należy wiedzieć?
AC a szkoda z własnej winy? Jednym z minusów ubezpieczenia komunikacyjnego jest utrata zniżek w przypadku zgłoszenia samodzielnie spowodowanej szkody. Dla podmiotu ubezpieczającego nie liczą się koszty naprawy, czy okoliczności zdarzenia. Jak czytamy na portalu specjalistka.net, podczas zgłaszania szkody najbardziej interesuje go ilość zgłoszeń. Dwa niezależne zdarzenia, polegające na otarciu i lekkim wgnieceniu karoserii, zgłoszone w odstępie czasu w ramach polisy autocasco, spowodują utratę 20 % zniżek za bezszkodową jazdę. Właściciel polisy będzie musiał, aż dwa lata jeździć bez szkodowo, aby te straty odrobić. Zgłaszając szkodę możemy stracić, dlatego czasem lepiej zapłacić z własnej kieszeni.Odmowa wypłaty odszkodowania i pokrycie kosztów naprawy
W jakiej sytuacji nie możesz liczyć na wypłatę odszkodowania lub otrzymasz pomniejszone odszkodowanie? Dość częstym działaniem, które stosują ubezpieczyciele w celu obniżenia ceny polisy, jest wysoki udział własny na poczet przyszłej szkody. Realnie jest to kwota, o którą zostanie pomniejszone odszkodowanie.Odmowę wypłaty odszkodowania możemy otrzymać, jeśli złamaliśmy ogólne warunki ubezpieczenia. Nastąpi to jeśli bez uzasadnionej przyczyny kierujemy pojazdem nie posiadającym badania technicznego lub bierzemy udział w wyścigach lub rajdach. Towarzystwa ubezpieczeniowe odmówią wypłacenia odszkodowania jeśli kierowca prowadził pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Jeśli szkoda związana jest z wadą wykonania pojazdu lub nieodpowiednią naprawą ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Podobnie, jeśli przyczyną będzie rażące niedbalstwo z naszej winy.